Grikiai

Ingrediento informacija

Kilmė
Augalinė

Maistinė / energetinė vertė

100 g. produkto yra:
343 kalorijos
Riebalų
3.4 g.
Iš jų sotieji
0.7 g.
Angliavandenių
72 g.
Iš jų pluoštiniai
10 g.
Iš jų cukrus
0 g.
Baltymų
13 g.
Grikiai

Aprašymas

Grikiai turi daug energijos ir yra maistingi. Jie prieinami ištisus metus ir dažniausiai naudojami kaip alternatyva ryžiams šalia kitų patiekalų arba iš jų gali būti pagaminta košė. Kai kuriose šalyse iš jų taip pat yra gaminami makaronai, blynai ir kiti patiekalai. Grikiai taip pat malami į miltus, pirkti būna arba šviesūs arba tamsūs miltai (tamsesni yra maistingesni). Kadangi grikiuose nėra glitimo, jų miltai dažnai maišomi su kitais glitimo turinčiais miltais (pvz., kviečių), kad būtų tinkami kepimui.

Nauda sveikatai

Dietos, kurių sudėtyje yra grikių, gerokai sumažina riziką atsirasti padidėjusiam cholesterolio kiekiui ir aukštam kraujo spaudimui. Grikių gydomasis poveikis iš dalies yra dėlteikiamų flavonoidų, ypač rutino. Flavonoidai yra augalinės kilmės maisto medžiagos, kurios apsaugo nuo ligų, išplečiant vitamino C poveikį, taip pat jie veikia kaip antioksidantai. Flavonoidai taip pat padeda išlaikyti gerą kraujo apytaką, apsaugo trombocitus nuo krešėjimo. Grikiai taip pat turi beveik 86 miligramų magnio vieno puodelio porcijoje. Magnis atpalaiduoja kraujagysles, pagerina kraujotaką ir maistinių medžiagų pristatymą, taip pat mažina kraujospūdį - tai puikus derinys sveikai širdies ir kraujagyslių sistemai.

Grikiu dieta

Laikantis griežtos grikių dietos per savaitę galima numesti apie 6-10 kilogramų svorio (priklausomai nuo pradinio svorio), taip pat ši dieta labai gerai valo organizmą. Grikių dieta yra tokia paprasta, jog jums nereikės jokių užrašų, skaičiavimų ar didelio planavimo. Iš vakaro užpilkite grikių kruopas verdančiu vandeniu santykiu 1:2 ir palikite brinkti. Kitą dieną grikius valgykite kartu su kefyru (kitų maisko produktų vartoti nepatartina). Nors šios dietos negalima laikytis ilgai, bet to greičiausiai ir nereikės - per trumpą laiką atsikratysite tikrai nemažai svorio. Grikių dieta turi ir kitų privalumų - patiekalai lengvai ir greitai paruošiami, o taip pat jie yra palyginus pigūs.

Patiekalai su: Grikiai

ĮKELK SAVO RECEPTĄ:
RECEPTŲ PAIEŠKA: